My Favorite Movies
| andrluc's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Convenient Truth: Urban Solutions From Curitiba, Brazil 2007, Unrated) |
|
| 2 |
Grupo Corpo: Dance Theatre from Brazil 2005, Unrated) |
|
| 3 |
Carlota Joaquina - Princesa do Brazil 1995, R) |
|
| 4 |
Eu Te Amo (I Love You) 1981, R) |
|
| 5 |
The Year My Parents Went on Vacation 2007, PG) |
|
| 6 |
Brother Sun, Sister Moon 1973, PG) |
|
| 7 |
The Trespasser (O Invasor) 2002, Unrated) |
|
| 8 |
Sexo, Amor e Traição 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Bellini e a Esfinge (Bellini and the Sphynx) 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Romance 2008, Unrated) |
|
| 11 |
Lower City (Cidade Baixa) 2005, R) |
|
| 12 |
Saneamento Básico, O Filme 2007, Unrated) |
|
| 13 |
Ó Paí, Ó 2007, Unrated) |
|
| 14 |
Ópera do Mallandro 2007, Unrated) |
|
| 15 |
Lost Worlds: Life in the Balance 2002, Unrated) |
|
| 16 |
The Secret of NIMH 1982, G) |













