My Favorite Movies
| andrewho100's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 3 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 4 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 5 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 7 |
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Vampire Effect (Chin gei bin) (The Twins Effect) 2003, R) |
|
| 9 |
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992, PG-13) |
|
| 10 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 11 |
The Twins Effect 2 (Chin gei bin 2: Fa dou daai jin) 2004, Unrated) |
|
| 12 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 13 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 14 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 15 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 16 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |

















