Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Andrei1986's Rating My Rating
1
Snatch 2001,  R)
Snatch
Guy ritchie ...clar...si distributie super!!! expect the unexpected!!!
2
Revolver 2005,  R)
Revolver
cel mai tare film al lui guy ritchie...pana acum...l`am vazut de vreo 3 ori si nu sunt sigur k l`am inteles...:))
3
Lock, Stock and Two Smoking Barrels 1999,  R)
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
atatea actiuni paralele, ca te pierzi in detalii...dar in final...toate duc la un punct comun
4
Filantropica (Philanthropy) 2002,  Unrated)
Filantropica (Philanthropy)
the best romanian movie ever!!!
5
RocknRolla 2008,  R)
RocknRolla
it really looks like a guy ritchie movie....suuuuuuuuuuuper
6
Sin City 2005,  R)
Sin City
abia astept partea 2!!! super-film
7
Fight Club 1999,  R)
Fight Club
ciudat...dar foarte tare...merita vazut....
8
American History X 1998,  R)
American History X
ideologiile nazi tot timpul se termina prost...
9
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
cel mai drogat film...si haotic...dupa ce l`am vazut nu mi l`am mai putut scoate din cap vreo luna....:D
10
Layer Cake 2004,  R)
Layer Cake
cand l`am vazut prima data am zis k e tot de guy ritchie...seamana cu Snatch si Lock, stock and...
11
The Departed 2006,  R)
12
Cidade de Deus (City of God) 2002,  R)
13
Lucky Number Slevin 2006,  R)
14
Reservoir Dogs 1992,  R)
Reservoir Dogs
Tarantino...si spune tot...:))
15
Hide and Seek 2005,  R)
16
Constantine 2005,  R)
17
Trainspotting 1996,  R)
18
SLC Punk 1998,  R)
19
Green Street Hooligans 2005,  R)
20
Memento 2000,  R)
21
Lord of War 2005,  R)
22
Pi 1998,  R)
23
Closer 2004,  R)
24
This Is England 2006,  Unrated)
25
A Clockwork Orange 1971,  R)
26
Léon (The Professional) 1994,  R)
27
Angel Heart 1987,  R)
28
Gangs of New York 2002,  R)
29
Vanilla Sky 2001,  R)
30
The Usual Suspects 1995,  R)
31
Willard 2003,  PG-13)
32
Harsh Times 2006,  R)
33
Fear and Loathing in Las Vegas 1998,  R)
34
In Bruges 2008,  R)
35
The Bucket List 2007,  PG-13)
36
Vantage Point 2008,  PG-13)
37
The Fountain 2006,  PG-13)
38
The Doors 1991,  R)
39
Nick of Time 1995,  R)
40
Burn After Reading 2008,  R)
41
Traitor 2008,  PG-13)
42
The Basketball Diaries 1995,  R)
43
Boot Camp 2007,  Unrated)
44
The Butterfly Effect 2004,  R)
45
Pulp Fiction 1994,  R)
Pulp Fiction
Quentin...se vede...
46
Donnie Darko 2001,  R)
47
One Point O (1.0)(Paranoia: 1.0) 2003,  R)
48
The Shawshank Redemption 1994,  R)
The Shawshank Redemption
ce libertate? mai bine in inchisoare...:)) foarte tare filmu`
49
Paranoid 2000,  Unrated)
50
From Dusk Till Dawn 1996,  R)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. Andrei1986
    Andrei1986 posted 3 years ago

    cele mai tari filme!!!