My Favorite Movies


  andrealund28's Rating My Rating
1
Saving Private Ryan 1998,  R)
2
Gladiator 2000,  R)
3
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
4
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
5
Spider-Man 2002,  PG-13)
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
7
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
8
Mean Girls 2004,  PG-13)
9
The Waterboy 1998,  PG-13)
10
Monsters, Inc. 2001,  G)
11
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
12
Click 2006,  PG-13)
13
Lady and the Tramp 1955,  G)
14
Bring It On 2000,  PG-13)
15
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
16
Liar Liar 1997,  PG-13)
17
Anger Management 2003,  PG-13)
18
Grease 1978,  PG)
19
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
20
The 40 Year Old Virgin 2005,  R)
21
Dr. Dolittle 1998,  PG-13)
22
I, Robot 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments