My Favorite Movies


  andrea468's Rating My Rating
1
Batman Begins 2005,  PG-13)
2
Beetlejuice 1988,  PG)
3
Blade: Trinity 2004,  R)
4
Breakfast at Tiffany's 1961,  PG)
5
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
6
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
7
Dead Poets Society 1989,  PG)
8
Ghost 1990,  PG-13)
9
Grease 1978,  PG)
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
11
Ice Age 2002,  PG)
12
Indiana Jones and the Last Crusade 1989,  PG-13)
13
Labyrinth 1986,  PG)
14
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
15
National Treasure 2004,  PG)
16
Night at the Museum 2006,  PG)
17
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
18
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
19
Shrek 2 2004,  PG)
20
Spaceballs 1987,  PG)
21
The Breakfast Club 1985,  R)
22
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
23
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
24
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
25
The Wizard of Oz 1939,  G)
26
Van Helsing 2004,  PG-13)
27
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
28
Star Trek 2009,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments