My Favorite Movies
edwr
| anamezclis's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 2 |
Here On Earth 2000, PG-13) |
|
| 3 |
A.I. Artificial Intelligence 2001, PG-13) |
|
| 4 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Up 2009, PG) |
|
| 6 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 7 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 8 |
Closer 2004, R) |
|
| 9 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 10 |
The Polar Express 2004, G) |
|
| 11 |
40 Days and 40 Nights 2002, R) |
|
| 12 |
Kung Fu Panda 2008, PG) |
|
| 13 |
Girl, Interrupted 1999, R) |
|
| 14 |
Love Is All There Is 1996, R) |
|
| 15 |
The Substitute 1996, R) |
|
| 16 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 17 |
Mickey Blue Eyes 1999, PG-13) |
|
| 18 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |
|
| 19 |
Notting Hill 1999, PG-13) |
|
| 20 |
Sweet November 2001, PG-13) |




















