My Favorite Movies
| anam518's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Somewhere in Time 1980, PG) |
|
| 2 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 3 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 4 |
Death Becomes Her 1992, PG-13) |
|
| 5 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 6 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 7 |
Enough 2002, PG-13) |
|
| 8 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 9 |
Back to the Future 1985, PG) |
|
| 10 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 11 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 14 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Blade II 2002, R) |
|
| 16 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 17 |
The Last Samurai 2003, R) |
|
| 18 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 19 |
Una Película de Huevos 2006, Unrated) |
|
| 20 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 21 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 22 |
The War of the Roses 1989, R) |
|
| 23 |
1408 2007, PG-13) |
|
| 24 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 25 |
Zodiac 2007, R) |

























