My Favorite Movies


  analendayola's Rating My Rating
1
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
a serious story relationship....
2
A Walk with Love and Death 1969,  PG)
3
Ella Enchanted 2004,  PG)
4
The Swan Princess III: The Mystery of the Enchanted Kingdom 1998,  G)
5
Beauty and the Beast - The Enchanted Christmas 1998,  G)
6
Batman & Robin 1997,  PG-13)
7
Elle et moi (She and Me) 1952,  Unrated)
8
Sirens 1994,  R)
9
The Nines 2006,  R)
10
Sans elle 2006,  Unrated)
11
Charlotte Bronte's Jane Eyre 1996,  PG)
12
The Prince and Me 2 2005,  PG)
13
Graffiti Bridge 1990,  PG-13)
14
The Student Prince 1954,  G)
15
Robin Hood: Prince of Thieves 1991,  PG-13)
16
The Prince of Egypt 1998,  PG)
17
The Prince of Tides 1991,  R)
18
The Prince and the Pauper 1937,  Unrated)
19
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) 2000,  R)
20
Prince of Jutland (Royal Deceit) 1994,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments