My Favorite Movies


  anaj15's Rating My Rating
1
Last Holiday 2006,  PG-13)
2
She's the Man 2006,  PG-13)
3
The Medallion 2003,  PG-13)
4
The Tuxedo 2002,  PG-13)
5
A Cinderella Story 2004,  PG)
6
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
The Notebook 2004,  PG-13)
10
High School Musical 2006,  G)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
12
Grease 1978,  PG)
13
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
14
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
16
Happy Feet 2006,  PG)
17
50 First Dates 2004,  PG-13)
18
Just My Luck 2006,  PG-13)
19
White Chicks 2004,  PG-13)
20
Cheaper by the Dozen 2003,  PG)
21
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
22
Drunken Master (Jui kuen) 1978,  PG-13)
23
Who Am I? ,  PG-13)
24
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
25
Snakes on a Plane 2006,  R)
26
The Illusionist 2006,  PG-13)
27
Night at the Museum 2006,  PG)
28
While You Were Sleeping 1995,  PG)
29
Jet Li's Fearless (Huo Yuan Jia) (Legend of a Fighter) 2006,  PG-13)
30
Gridiron Gang 2006,  PG-13)
31
Eragon 2006,  PG)
32
Phenomenon 1996,  PG)
33
Sweet November 2001,  PG-13)
34
The In-Laws 2003,  PG-13)
35
Little Princess ,  Unrated)
36
Nell 1994,  PG-13)
37
My Father The Hero 1994,  PG)
38
The Fighting Temptations 2003,  PG-13)
39
Angels in the Outfield 1951,  Unrated)
40
The King and I 1956,  G)
41
Zoom 2006,  PG)
42
Secondhand Lions 2003,  PG)
43
The First Wives Club 1996,  PG)
44
Made in America 1993,  PG-13)
45
Mr. Nanny 1993,  PG)
46
The Indian in the Cupboard 1995,  PG)
47
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
48
Anna and the King 1999,  PG-13)
49
Jungle 2 Jungle 1997,  PG)
50
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
51
Kindergarten Cop 1990,  PG-13)
52
Raise Your Voice 2004,  PG)
53
Panic Room 2002,  R)
54
Ladder 49 2004,  PG-13)
55
Encino Man 1992,  PG)
56
Sweet Home Alabama 2002,  PG-13)
57
Racing Stripes 2005,  PG)
58
Wendy Wu: Homecoming Warrior 2006,  PG)
59
Little Women 1994,  PG)
60
Bulletproof Monk 2003,  PG-13)
61
She's All That 1999,  PG-13)
62
Kinky Boots 2005,  PG-13)
63
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
64
Red Eye 2005,  PG-13)
65
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
66
Notting Hill 1999,  PG-13)
67
40 Days and 40 Nights 2002,  R)
68
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
69
Cool Runnings 1993,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments