My Favorite Movies


  Amskay's Rating My Rating
1
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
The Nightmare Before Christmas
my favourite movie ever!
2
Coraline 2009,  PG)
Coraline
Neil Gaiman fans will be able to tell that its his work, its an amazing story! And Henry Selick was just ther perfect person to bring it to life.
3
Beetlejuice 1988,  PG)
Beetlejuice
LOVE TIM BURTON! I think hes a genius, and this movie is one of my favs!
4
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
5
Fight Club 1999,  R)
6
Seven (Se7en) 1995,  R)
7
Pan's Labyrinth 2006,  R)
8
The Boondock Saints 2000,  R)
9
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
10
WALL-E 2008,  G)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. Amskay
    Amskay posted 2 years ago

    this isnt a list in order. this is just some of my favs of the top of my head...