My Favorite Movies
| Amr1985's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 4 |
Equilibrium 2002, R) |
|
| 5 |
Blood Diamond 2006, R) |
|
| 6 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 8 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 9 |
The Gathering 2002, R) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 11 |
Troy 2004, R) |
|
| 12 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 13 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 14 |
Gladiator 2000, R) |
|
| 15 |
The Bodyguard 1992, R) |
|
| 16 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 17 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 18 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 19 |
War of the Worlds 2005, PG-13) |
|
| 20 |
Eight Below 2006, PG) |
|
| 21 |
Derailed 2005, R) |
|
| 22 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 23 |
The Forgotten 2004, PG-13) |
|
| 24 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
























