Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  amosruth's Rating My Rating
1
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
my son has happy feet too. great lesson in lyf.
2
Kate & Leopold 2001,  PG-13)
3
Flushed Away 2006,  PG)
4
X-Men Origins - Wolverine 2009,  PG-13)
5
Bedtime Stories 2008,  PG)
6
50 First Dates 2004,  PG-13)
7
Click 2006,  PG-13)
8
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
9
Billy Madison 1995,  PG-13)
10
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
11
Mr. Deeds 2002,  PG-13)
12
Big Daddy 1999,  PG-13)
13
Anger Management 2003,  PG-13)
14
Cars 2006,  G)
15
The Other Sister 1999,  PG-13)
16
Rain Man 1988,  R)
Rain Man
now I understand & will love this movie by heart.. now that im raising a rain man of my own.
17
Never Been Kissed 1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments