My Favorite Movies


  1. amitydaughter
  2. Ami

My Reality

  amitydaughter's Rating My Rating
1
Tank Girl 1995,  R)
Tank Girl
I met Lori in real life, and she is brilliant and amazing and it was a very bright spot in my life!
2
Girl, Interrupted 1999,  R)
3
American Beauty 1999,  R)
4
Dogfight 1991,  R)
5
Garden State 2004,  R)
6
The Breakfast Club 1985,  R)
7
The Neverending Story 1984,  PG)
8
Pretty in Pink 1986,  PG-13)
9
The Rules of Attraction 2002,  R)
10
The Squid and the Whale 2006,  R)
11
Memento 2000,  R)
12
Almost Famous 2000,  R)
13
Secretary 2002,  R)
14
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001,  R)
15
Fight Club: Members Only 2006,  Unrated)
16
Foxfire 1996,  R)
17
Stand by Me 1986,  R)
18
Pump up the Volume 1990,  R)
19
Kiss Kiss, Bang Bang 2005,  R)
20
Mad Love 1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments