My Favorite Movies


  amirahoora's Rating My Rating
1
Ocean's Thirteen 2007,  PG-13)
2
28 Weeks Later... 2007,  R)
3
Sin City 2005,  R)
4
Gladiator 2000,  R)
5
The Phantom of the Opera 1989,  R)
6
The Phantom of the Opera 2005,  PG-13)
7
21 Grams 2003,  R)
8
Malena 2000,  R)
9
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  R)
10
Scream of the Ants 2006,  Unrated)
11
Pink Floyd: Live at Pompeii (Echoes: Pink Floyd) 1972,  G)
12
Pink Floyd - The Wall 1982,  R)
13
Pink Cadillac 1989,  PG-13)
14
Shoulder Arms 1917,  Unrated)
15
Monsieur Verdoux 1947,  Unrated)
16
The Kid ,  Unrated)
17
The Silence of the Lambs 1991,  R)
18
1900 (Novecento) 1976,  R)
19
The Dreamers 2003,  NC-17)
20
The Good Father 1986,  R)
21
The Human Stain 2003,  R)
22
The Leopard 1963,  PG)
23
Taste of Cherry (Ta'm e Guilass) 1997,  Unrated)
24
Viva Zapata! ,  Unrated)
25
Iraq for Sale: The War Profiteers 2006,  Unrated)
26
One Night (Yek shab) 2005,  Unrated)
27
Tall Shadows of the Wind (Sayehaye bolande bad) 2011,  Unrated)
28
8MM 1999,  R)
29
8mm 2 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments