My Favorite Movies


  amiradil's Rating My Rating
1
Woh Lamhe 2005,  Unrated)
2
Raising Helen 2004,  PG-13)
3
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
4
The Mexican 2001,  R)
5
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
6
300 2007,  R)
7
The Last Kiss (L'Ultimo bacio) 2001,  R)
8
Chori Chori Chupke Chupke 2001,  PG)
9
Gossip 2000,  R)
10
Chupke Se 2003,  Unrated)
11
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
12
The Matrix 1999,  R)
13
Pretty Woman 1990,  R)
14
Face/Off 1997,  R)
15
Gladiator 2000,  R)
16
The Rising (Mangal Pandey) 2005,  Unrated)
17
The Wild 2006,  G)
18
Finding Nemo 2003,  G)
19
Dil Hai Tumhaara 2002,  G)
20
The Other Boleyn Girl 2008,  PG-13)
21
Penelope 2006,  PG)
22
27 Dresses 2008,  PG-13)
23
My Sassy Girl 2007,  PG-13)
24
Love Lies Bleeding 2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments