Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  amiesom's Rating My Rating
1
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
Diary of a Mad Black Woman
I could watch it over an over none stop . thats how much i like it.
2
Step Up 2006,  PG-13)
3
Beauty Shop 2005,  PG-13)
4
Con Air 1997,  R)
5
Pearl Harbor 2001,  PG-13)
Pearl Harbor
wanted to cry when i first seen it
6
Halloween H2O 1998,  R)
7
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
this is my favorite scary movie. I still cant watch it by myself be cause it scares me soo..
8
House of Wax 2005,  R)
House of Wax
did u see how they killed off paris hilton.
9
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
these two actor/ actress realy can make some chemistry on the big screen.
10
House of the Seven Corpses 1974,  PG)
11
Road House 1989,  R)
12
Big Momma's House 2000,  PG-13)
13
Cocktail 1988,  R)
Cocktail
love the movie. this is one of tom's better movies ever!!!
14
Jackass: Number Two 2006,  R)
Jackass: Number Two
gutt busting ass movie had me rolling on the floor it was so funny.
15
Hustle & Flow 2004,  R)
Hustle & Flow
i love all movies with terrance howard in them. He is so fine...

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments