My Favorite Movies
| amie12342's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 2 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 3 |
Phone Booth 2003, R) |
|
| 4 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
Apollo 13 1995, PG) |
|
| 7 |
The Italian Job 2003, PG-13) |
|
| 8 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 9 |
From Russia With Love 1963, PG) |
|
| 10 |
JFK 1992, R) |
|
| 11 |
Malcolm X 1992, PG) |
|
| 12 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 13 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 14 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 15 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 16 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 17 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 18 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 19 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007, R) |
|
| 20 |
Hart's War 2002, R) |
|
| 21 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 22 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 23 |
Analyze This 1999, R) |
|
| 24 |
Analyze That 2002, R) |
|
| 25 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 26 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 27 |
The Siege 1998, R) |
|
| 28 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |




























