My Favorite Movies
| Amelimelina87's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 2 |
La tigre e la neve (The Tiger and the Snow) 2005, Unrated) |
|
| 3 |
Modigliani 2004, R) |
|
| 4 |
Breakfast at Tiffany's 1961, PG) |
|
| 5 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
Iron Man 2008, PG-13) |
|
| 9 |
Along Came Polly 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Sabrina 1954, Unrated) |
|
| 11 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Spider-Man 2 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Shakespeare in Love 1998, R) |
|
| 15 |
The Man in the Iron Mask 1998, PG-13) |















