My Favorite Movies


  ameliag2's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
My Favorate film ever! lol its really cool
Go cedric!!
2
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
This is the funniest film i have ever seen in my life! Ive never seen a film so many times, i think i know all the words off by heart!!
3
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Wicked!
4
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
The Day After Tomorrow
This is a reli gd film.
5
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
lol bless
6
The Lion King 1994,  G)
The Lion King
One of the best disney films ever!!
7
The Little Mermaid 1989,  G)
The Little Mermaid
My favorite disney film! :)
8
Liar Liar 1997,  PG-13)
Liar Liar
This is priceless!
9
Wedding Crashers 2005,  R)
Wedding Crashers
This is reli funny!
10
Final Destination 2000,  R)
Final Destination
I think its reli clever n wkd
11
Final Destination 2 2003,  R)
Final Destination 2
kwl!
12
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
hilarious!
13
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
Its really funny!
14
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
Shanghai Knights
lmao!
15
Robin Hood: Men in Tights 1993,  PG-13)
Robin Hood: Men in Tights
This is sooooooooo funny all the way through!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments