My Favorite Movies
| amdakirk's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Of Mice and Men 1992, PG-13) |
|
| 2 |
Can't Buy Me Love 1987, PG-13) |
|
| 3 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 4 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 5 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 6 |
How to Lose a Guy in 10 Days 2003, PG-13) |
|
| 7 |
The Bridges of Madison County 1995, PG-13) |
|
| 8 |
The Queens of Comedy 2000, R) |
|
| 9 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 10 |
Meet The Fockers 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 12 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 13 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 14 |
The Benchwarmers 2006, PG-13) |
|
| 15 |
The Breakfast Club 1985, R) |
|
| 16 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Goonies 1985, PG) |
|
| 18 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 19 |
The Princess Bride 1987, PG) |
|
| 20 |
The Notebook 2004, PG-13) |




















