My Favorite Movies
| amcguir's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 2 |
Magnolia 1999, R) |
|
| 3 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 4 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 7 |
I Heart Huckabees 2004, R) |
|
| 8 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 10 |
Be Kind Rewind 2008, PG-13) |










