My Favorite Movies
| ambsalmons's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Live Free or Die Hard 2007, PG-13) |
|
| 2 |
Over the Hedge 2006, PG) |
|
| 3 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 4 |
Armageddon 1998, PG-13) |
|
| 5 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Die Hard 1988, R) |
|
| 7 |
Assassination of a High School President 2009, R) |
|
| 8 |
Die Hard 3: With a Vengeance 1995, R) |
|
| 9 |
Unbreakable 2000, PG-13) |
|
| 10 |
The Whole Nine Yards 2000, R) |
|
| 11 |
Tears of the Sun 2003, R) |
|
| 12 |
The Whole Ten Yards 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Astronaut Farmer 2007, PG) |
|
| 14 |
The Last Boy Scout 1991, R) |
|
| 15 |
The Kid 2000, PG) |
|
| 16 |
Bandits 2001, PG-13) |
|
| 17 |
Mercury Rising 1998, R) |
|
| 18 |
Hudson Hawk 1991, R) |
|
| 19 |
Hart's War 2002, R) |
|
| 20 |
Striking Distance 1993, R) |
|
| 21 |
The Bonfire of the Vanities 1990, R) |





















