Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  AmberRose19's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Awesome! Just As I expected it to be!
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
4
Shaun of the Dead 2004,  R)
Shaun of the Dead
I absolutely LOVE this movie! It's such a great spoof of the "Dawn of the Dead" movies.
5
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
Hilarious! I Loved this movie! Adam Sandler and Drew Barrymore make the perfect romantic comedy couple. I loved them in the Wedding Singer and I loved them in this one too!
6
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
The Pursuit of Happyness
Great Movie!
7
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
8
Cast Away 2000,  PG-13)
9
The Breakfast Club 1985,  R)
10
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
11
Kingdom of Heaven 2005,  R)
12
The Lion King 1994,  G)
13
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
14
Hitch 2005,  PG-13)
15
Casino Royale 2006,  PG-13)
16
The Notebook 2004,  PG-13)
17
The Guardian 2006,  PG-13)
18
Cruel Intentions 1999,  R)
19
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
20
Music and Lyrics 2007,  PG-13)
21
All Dogs Go To Heaven 1989,  G)
22
Wayne's World 1992,  PG-13)
23
Mrs. Doubtfire 1993,  PG-13)
24
Speed 1994,  R)
25
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
26
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments