My Favorite Movies


  amberorbeck's Rating My Rating
1
Pooh's Grand Adventure: The Search for Christopher Robin 1997,  G)
2
In Search of the Castaways 1962,  G)
3
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp 1990,  G)
4
Hatari! 1962,  G)
5
North to Alaska 1960,  Unrated)
6
The Quiet Man 1952,  Unrated)
7
Donovan's Reef 1963,  Unrated)
8
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
11
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
12
Agatha Christie's Murder on the Orient Express 2001,  Unrated)
13
Agatha Christie's Ten Little Indians (And Then There Were None) 1965,  PG)
14
Agatha Christie's Seven Dials Mystery 1981,  Unrated)
15
Arsenic and Old Lace 1944,  Unrated)
16
Operation Petticoat 1959,  Unrated)
17
Bringing Up Baby 1938,  Unrated)
18
Father Goose 1964,  Unrated)
19
Singin' in the Rain 1952,  G)
20
Anchors Aweigh 1945,  Unrated)
21
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad 1949,  G)
22
White Christmas 1954,  Unrated)
23
A Connecticut Yankee in King Arthur's Court 1949,  Unrated)
24
Holiday Inn 1942,  Unrated)
25
Robin and the Seven Hoods 1964,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments