Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  amberlynn666's Rating My Rating
1
Saw II 2005,  R)
2
Saw III 2006,  R)
3
Hostel 2006,  R)
4
Hostel: Part II 2007,  R)
5
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
6
The Silence of the Lambs 1991,  R)
7
XXX 2002,  PG-13)
8
Hear No Evil 1993,  R)
9
The Evil Dead 1981,  R)
10
Mr. Brooks 2007,  R)
11
Spaceballs 1987,  PG)
12
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
13
Lady in the Water 2006,  PG-13)
14
Seed Of Chucky 2004,  R)
15
Bride of Chucky 1998,  R)
16
Child's Play 1988,  R)
17
Child's Play 2 1990,  R)
18
Child's Play 3 1991,  R)
19
Batman 1989,  PG-13)
20
Batman Begins 2005,  PG-13)
21
Batman: Mask Of The Phantasm 1993,  PG)
22
Batman Returns 1992,  PG-13)
23
Batman & Robin 1997,  PG-13)
24
Batman Forever 1995,  PG-13)
25
Batman: The Movie 1966,  PG)
26
The Batman vs Dracula: The Animated Movie 2005,  PG)
27
Scooby Doo Meets Batman 2002,  Unrated)
28
Batman - Return to the Batcave 2003,  Unrated)
29
Batman Beyond - The Movie 1999,  Unrated)
30
Batman - Mystery of the Batwoman 2003,  PG)
31
Batman & Mr. Freeze - SubZero 1998,  Unrated)
32
Batman Beyond - Return of the Joker 2000,  PG-13)
33
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave 2005,  R)
34
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
35
Shaun of the Dead 2004,  R)
36
The Wicked Witch Project 1999,  Unrated)
37
Porn Star - The Legend of Ron Jeremy 2001,  R)
38
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
39
The Whole Nine Yards 2000,  R)
40
The Messengers 2007,  PG-13)
41
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
42
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
43
1408 2007,  PG-13)
44
28 Weeks Later... 2007,  R)
45
The Girl Next Door 2004,  R)
46
White Chicks 2004,  PG-13)
47
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
48
The Witches 1990,  PG)
49
28 Days 2000,  PG-13)
50
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
51
Without A Paddle 2004,  PG-13)
52
The Notebook 2004,  PG-13)
53
Hannibal 2001,  R)
54
Hannibal Rising 2007,  R)
55
A Nightmare on Elm Street 1984,  R)
56
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 1988,  R)
57
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 1987,  R)
58
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 1989,  R)
59
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 1985,  R)
60
The Edge of Hell (Rock'n'Roll Nightmare) 2006,  R)
61
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006,  R)
62
The Texas Chainsaw Massacre 2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments