My Favorite Movies


  amberlucy2007's Rating My Rating
1
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
2
Jackass - The Movie 2002,  R)
3
Jackass: Number Two 2006,  R)
4
Scooby-Doo 2002,  PG)
5
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
6
The Mummy 1999,  PG-13)
7
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
8
The Passion of the Christ 2004,  R)
9
The Phantom of the Opera 1989,  R)
10
Drumline 2002,  PG-13)
11
Hitch 2005,  PG-13)
12
Signs 2002,  PG-13)
13
Blades of Glory 2007,  PG-13)
14
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
15
Ghost Ship 2002,  R)
16
House On Haunted Hill 1959,  PG)
17
Napoleon Dynamite 2004,  PG)
18
50 First Dates 2004,  PG-13)
19
Are We There Yet? 2003,  PG)
20
Are We Done Yet? 2007,  PG)
21
The Lord of the Rings 1978,  PG)
22
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
23
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
24
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
25
Shallow Hal 2001,  PG-13)
26
Sleepy Hollow 1999,  R)
27
Harriet the Spy 1996,  PG)
28
Riding in Cars with Boys 2001,  PG-13)
29
Cars 2006,  G)
30
Say Anything... 1989,  PG-13)
31
Don't Say a Word 2001,  R)
32
Anywhere But Here 1999,  PG-13)
33
8 Mile 2002,  R)
34
The Green Mile 1999,  R)
35
American Pie 1999,  R)
36
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
37
American Pie 2 2001,  R)
38
High School Musical 2006,  G)
39
Grease 1978,  PG)
40
Gladiator 2000,  R)
41
Catch Me If You Can 1989,  R)
42
Cinderella Man 2005,  PG-13)
43
A Cinderella Story 2004,  PG)
44
Cinderella 1994,  G)
45
The Brothers Grimm 2005,  PG-13)
46
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
47
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
48
Vanilla Sky 2001,  R)
49
October Sky 1999,  PG)
50
Prime 2005,  PG-13)
51
Sky High 2005,  PG)
52
Cast Away 2000,  PG-13)
53
Spirit - Stallion of the Cimarron 2002,  G)
54
Madagascar 2005,  PG)
55
Toy Story 1995,  G)
56
Toy Story 2 1999,  G)
57
Toy Soldiers 1991,  R)
58
A Christmas Story 1983,  PG)
59
Open Range 2003,  R)
60
Home on the Range 2004,  PG)
61
Open Water 2003,  R)
62
Open Season 2006,  PG)
63
Wrong Turn 2003,  R)
64
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
65
Mr. Destiny 1990,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments