My Favorite Movies
| amberbrockman's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 2 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 3 |
Lucky Number Slevin 2006, R) |
|
| 4 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 5 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 6 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 7 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 8 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 9 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 10 |
Romeo and Juliet 1976, Unrated) |
|
| 11 |
Sling Blade 1996, R) |
|
| 12 |
My Girl 1991, PG) |












