My Favorite Movies
| amarrero3's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 2 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 4 |
Crank 2006, R) |
|
| 5 |
Ghostbusters 1984, PG) |
|
| 6 |
Halloween 1978, R) |
|
| 7 |
A Nightmare on Elm Street 1984, R) |
|
| 8 |
Carrie 1976, R) |
|
| 9 |
Saw 2004, R) |
|
| 10 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 11 |
Cidade de Deus (City of God) 2002, R) |
|
| 12 |
Wild Things 1998, R) |
|
| 13 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 14 |
American History X 1998, R) |
|
| 15 |
300 2007, R) |
|
| 16 |
The Goonies 1985, PG) |
















