My Favorite Movies
| amara16713's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Higher Learning 1995, R) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 3 |
Center Stage 2000, PG-13) |
|
| 4 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 5 |
American History X 1998, R) |
|
| 6 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 7 |
Pocahontas 1996, G) |
|
| 8 |
The Lion King 1994, G) |
|
| 9 |
A Few Good Men 1992, R) |
|
| 10 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 11 |
Jungle Fever 1991, R) |
|
| 12 |
Maid in Manhattan 2002, PG-13) |
|
| 13 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 14 |
Remember the Titans 2000, PG) |
|
| 15 |
Full Metal Jacket 1987, R) |















