My Favorite Movies


  1. Aman90
  2. Aman

These are my favorite movies

  Aman90's Rating My Rating
1
What's Eating Gilbert Grape 1993,  PG-13)
What's Eating Gilbert Grape
this was a really good movie
2
GoodFellas 1990,  R)
3
Dilwale Dulhania Le Jayenge 1995,  G)
4
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
Once Upon a Time in Mexico
awesome
5
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Luv this movie.
Can't wait to buy it!!!!! dec 4 07
8
The Godfather 1972,  R)
9
The Godfather, Part II 1974,  R)
10
Sleepy Hollow 1999,  R)
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
have episode 2 and 3 havent actually watched the 3rd on dvd when i got it, saw it in theatres this movie is awesome
12
Thriller 1983,  Unrated)
Thriller
the best music video ever
13
Saving Private Ryan 1998,  R)
Saving Private Ryan
My Favorite Part Was The beginning
14
The Notebook 2004,  PG-13)
15
Honey 2003,  PG-13)
16
Happy Gilmore 1996,  PG-13)
17
Rocky 1976,  PG)
18
The Longest Yard 2005,  PG-13)
The Longest Yard
funny
19
Austin Powers: International Man of Mystery 1997,  PG-13)
20
She's the Man 2006,  PG-13)
21
Crash 2005,  R)
22
John Tucker Must Die 2006,  PG-13)
23
A Walk to Remember 2002,  PG)
24
Interview with the Vampire 1994,  R)
25
Troy 2004,  R)
26
Night at the Museum 2006,  PG)
27
The Outsiders 1983,  PG)
The Outsiders
This movie is really good It was really sad at the end
28
Holes 2003,  PG)
29
Big Daddy 1999,  PG-13)
30
Blade: Trinity 2004,  R)
31
Friday 1995,  R)
32
Superman 1978,  PG)
33
How to Lose a Guy in 10 Days 2003,  PG-13)
34
The Lion King 1994,  G)
35
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
36
Reign Over Me 2007,  R)
37
Poetic Justice 1993,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments