My Favorite Movies


  amadopedrero's Rating My Rating
1
Requiem for a Dream 2000,  R)
Requiem for a Dream
impactante
2
Amores Perros 2000,  R)
3
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
clasico
4
Dancer in the Dark 2000,  R)
Dancer in the Dark
dogma!
5
JFK 1992,  R)
JFK
compleja
6
Once Upon a Time in America 1984,  R)
Once Upon a Time in America
emotiva
7
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
me encantó es genial y conoci a keira jej
8
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 1988,  PG)
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso)
magica, un homenaje al cine
9
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
10
The Dark Side of the Heart (El Lado oscuro del corazón) 1992,  R)
11
Pulp Fiction 1994,  R)
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
la mejor trilogia
13
The Wild Bunch 1969,  R)
The Wild Bunch
emocionante
14
Z 1969,  PG)
Z
intriga
15
Billy Elliot 2001,  R)
16
Y Tu Mamá También 2001,  R)
17
A Clockwork Orange 1971,  R)
18
Goodbye, Children (Au Revoir Les Enfants) 1987,  PG)
19
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
la magia de spielberg
20
Taxi Driver 1976,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments