Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alyonyschka1's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
5
Casanova 2005,  R)
6
Finding Neverland 2004,  PG)
7
Stomp the Yard 2007,  PG-13)
8
Shark Tale 2004,  PG)
9
A Walk to Remember 2002,  PG)
10
Chocolat 2000,  PG-13)
11
Step Up 2006,  PG-13)
12
Stick It 2006,  PG)
13
A Little Princess 1995,  G)
14
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
15
The Princess Diaries 2001,  G)
16
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
17
Charlie's Angels - Full Throttle 2003,  PG-13)
18
Charlie's Angels 2000,  PG-13)
19
Benny & Joon 1993,  PG)
20
Resident Evil - Apocalypse 2004,  R)
21
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
23
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
24
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
25
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince 2009,  PG-13)
29
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
30
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 2010,  PG-13)
31
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
32
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
33
She's the Man 2006,  PG-13)
34
A Cinderella Story 2004,  PG)
35
Honey 2003,  PG-13)
36
Dreamgirls 2006,  PG-13)
37
Van Helsing 2004,  PG-13)
38
Sleepy Hollow 1999,  R)
39
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
40
Cry-Baby 1990,  PG-13)
41
The League of Extraordinary Gentlemen 2003,  PG-13)
42
Pride and Prejudice 2005,  PG)
43
Bride and Prejudice 2004,  PG-13)
44
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
45
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
46
Once Upon a Time in Mexico 2003,  R)
47
Kill Bill: Volume 1 2003,  R)
48
Kill Bill, Volume 2 2004,  R)
49
What a Girl Wants 2003,  PG)
50
Big Fish 2004,  PG-13)
51
The Island 2005,  PG-13)
52
Sahara 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments