My Favorite Movies


  alvincone's Rating My Rating
1
Phat Girlz 2006,  PG-13)
Phat Girlz
one of the best movie and very funny
2
Mean Girls 2004,  PG-13)
Mean Girls
good movie very much real and relates 2 teens
3
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
very good animated movie
4
Arizona Summer 2003,  PG)
Arizona Summer
the very best movie ive ever seen love it
5
Holes 2003,  PG)
Holes
its agood movie but not the best
6
Underdog 2007,  PG)
Underdog
a little boring not exiting
7
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
its ok i guesse it was better 2 first
8
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
better than the first one way better
9
Legally Blonde 2001,  PG-13)
Legally Blonde
i like it
10
Shrek 2001,  PG)
Shrek
funny
11
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
funnier than the first shrek
12
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
the fuuniest shrek yet
13
Epic Movie 2007,  PG-13)
Epic Movie
retarted funny!
14
Code Name: The Cleaner 2007,  PG-13)
Code Name: The Cleaner
awsome
15
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
Why Did I Get Married?
good movie by tyler perry
16
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
Why Did I Get Married?
a good movie but a lil sad
17
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
Daddy's Little Girls
the best movie by tyler perry
18
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
its a good movie
19
New York Minute 2004,  PG)
New York Minute
the funniest movie
20
Norbit 2007,  PG-13)
Norbit
not that good
21
Unaccompanied Minors 2006,  PG)
Unaccompanied Minors
kinda booring
22
Monster House 2006,  PG)
Monster House
the best animated movie
23
The Ant Bully 2006,  PG)
The Ant Bully
a good animated movie
24
Shark Bait (The Reef) 2006,  G)
Shark Bait (The Reef)
very good
25
Matilda 1996,  PG)
Matilda
its ok but a little sad
26
Over the Hedge 2006,  PG)
Over the Hedge
an interresting movie
27
Click 2006,  PG-13)
Click
a very unique movie
28
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
loved it
29
Yours, Mine & Ours 2005,  PG)
Yours, Mine & Ours
awsome
30
Christmas with the Kranks 2004,  PG)
Christmas with the Kranks
a very fine movie
31
Mr. Bean's Holiday 2007,  G)
Mr. Bean's Holiday
this is the funniest movie and max baldry in a good actor
32
Happy Feet 2006,  PG)
Happy Feet
the very best animated movie
33
Flushed Away 2006,  PG)
Flushed Away
an awsome movie
34
Open Season 2006,  PG)
Open Season
i loved this funnuy movie
35
Fantastic Four 2005,  PG-13)
Fantastic Four
best comic transformed to movie
36
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2007,  PG)
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer
very good and better that the first
37
Shark Tale 2004,  PG)
Shark Tale
funny and good
38
Spy Kids 2001,  PG)
Spy Kids
avery interesting movie
39
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams 2002,  PG)
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams
a very good spy kid movie
40
Spy Kids 3-D - Game Over 2003,  PG)
Spy Kids 3-D - Game Over
the best spy kid movie
41
Leprechaun in the Hood 2000,  R)
Leprechaun in the Hood
weird movie
42
The Sisterhood of the Traveling Pants 2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants
a good sad and funny movie
43
The Pink Panther 2006,  PG)
The Pink Panther
very funny
44
Dr. Dolittle 3 2006,  PG)
Dr. Dolittle 3
l.oved this awsome funny movie
45
Cheaper by the Dozen 2 2005,  PG)
Cheaper by the Dozen 2
an awsome funny movie
46
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
its ok
47
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
the best really good
48
Daddy Day Care 2003,  PG)
Daddy Day Care
not that funny but good
49
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
very good & funny
50
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
goood and very funy

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments