My Favorite Movies


  alukotj's Rating My Rating
1
The Bourne Ultimatum 2007,  PG-13)
2
The Bourne Supremacy 2004,  PG-13)
3
The Bourne Identity 2002,  PG-13)
4
Jungleground 1995,  R)
5
Six Figures 2005,  Unrated)
6
Exiles in Paradise 2001,  Unrated)
7
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001,  R)
8
Scorpius Gigantus 2006,  R)
9
Sea 2001,  Unrated)
10
The Final Goal 1995,  R)
11
Degrassi High: School's Out 1992,  Unrated)
12
The Notebook 2004,  PG-13)
13
Fight Club 1999,  R)
14
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
15
Finding Nemo 2003,  G)
16
Braveheart 1995,  R)
17
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
18
Transformers 2007,  PG-13)
19
V for Vendetta 2006,  R)
20
Donnie Darko 2001,  R)
21
Pretty Woman 1990,  R)
22
Gladiator 2000,  R)
23
Saving Private Ryan 1998,  R)
24
50 First Dates 2004,  PG-13)
25
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
26
Robert Ludlum's Covert One - The Hades Factor 2006,  Unrated)
27
October Sky 1999,  PG)
28
The Hunt for Red October 1990,  PG)
29
The Third Monday in October 2007,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments