My Favorite Movies


  alschargers's Rating My Rating
1
Jaws 1975,  PG)
2
Jaws 2 1978,  PG)
Jaws 2
great sequel!
3
Jaws 3 1983,  PG)
4
Airplane! 1980,  PG)
5
Airplane 2 - The Sequel 1982,  PG)
6
Friday the 13th 1980,  R)
7
Gremlins 1984,  PG)
8
Gremlins 2: The New Batch 1990,  PG-13)
9
The Blues Brothers 1980,  R)
10
1408 2007,  PG-13)
11
Christine 1983,  R)
12
The Fog 2005,  PG-13)
13
The Fog 1980,  R)
14
Casino Royale 2006,  PG-13)
15
Live and Let Die 1973,  PG)
16
Dr. No 1962,  PG)
17
GoldenEye 1995,  PG-13)
18
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
19
National Lampoon's Animal House 1978,  R)
20
Revenge of the Nerds 1984,  R)
21
National Lampoon's Christmas Vacation 1989,  PG-13)
22
National Lampoon's European Vacation 1985,  PG-13)
23
National Lampoon's Vacation 1983,  R)
24
Meatballs 1979,  PG)
25
The Dukes of Hazzard 2005,  PG-13)
The Dukes of Hazzard
it was okay, meaning why i rated it so high cause i love that car!!! and they had it moving pretty well in the movie!
26
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000,  PG-13)
27
Gone in 60 Seconds 1974,  PG)
28
Dirty Mary Crazy Larry 1974,  PG)
29
Vanishing Point 1971,  R)
30
Smokey and the Bandit 1977,  PG)
31
Smokey and the Bandit II 1980,  PG)
32
The Cannonball Run 1981,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments