Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alphawolflady's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ARRGG Shiver Me Timbers It was a grand movie
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
4
Braveheart 1995,  R)
5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
8
Grease 1978,  PG)
9
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
10
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
11
Finding Nemo 2003,  G)
12
A Cinderella Story 2004,  PG)
13
Pretty Woman 1990,  R)
14
Ratatouille 2007,  G)
Ratatouille
This was a very entertaining movie
15
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
16
Shrek 2001,  PG)
17
Shrek 2 2004,  PG)
18
Shrek the Third 2007,  PG)
Shrek the Third
Just LOVED the babies
19
Forrest Gump 1994,  PG-13)
Forrest Gump
Tom Hanks did a great job as autistic
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
21
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
22
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments