My Favorite Movies


  aloar's Rating My Rating
1
Spawn 1997,  PG-13)
Spawn
My fav movie
2
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
Awesome movie!
3
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
funny as hell!
4
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
Holy crap this movie is awesome! Soooo much pointless-coolness! :D
5
Blade 1998,  R)
6
Blade II 2002,  R)
Blade II
My fav. type of movie: evil good guy is main character. :)
7
Blade: Trinity 2004,  R)
8
Man on Fire 1987,  R)
9
V for Vendetta 2006,  R)
10
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut
soooo funny!
11
Labyrinth 1986,  PG)
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
love this series - books are waaaaay better though
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
15
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Movies are awesome, books are even better.
16
Army of Darkness 1993,  R)
Army of Darkness
listen up you primitive screw-heads!
17
A Goofy Movie 1995,  G)
18
The Emperor's New Groove 2000,  G)
19
The Ant Bully 2006,  PG)
20
Monster House 2006,  PG)
21
She's the Man 2006,  PG-13)
22
The Shawshank Redemption 1994,  R)
23
Short Circuit 1986,  PG)
24
Short Circuit 2 1988,  PG)
25
*batteries not included 1987,  PG)
26
The Lion King 1994,  G)
27
The Ringer 2005,  PG-13)
28
White Noise 2005,  PG-13)
White Noise
makes me jump!
29
What Lies Beneath 2000,  PG-13)
30
Tales from the Crypt: Demon Knight 1995,  R)
Tales from the Crypt: Demon Knight
very funny :)
31
Gothika 2003,  R)
32
What Women Want 2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments