My Favorite Movies
| almnika's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Death Race 2008, R) |
|
| 3 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 4 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 5 |
Drumline 2002, PG-13) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious 2001, PG-13) |
|
| 7 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Practical Magic 1998, PG-13) |
|
| 9 |
Skinwalkers 2007, PG-13) |
|
| 10 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 11 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 12 |
Legends of the Fall 1994, R) |
|
| 13 |
Two Weeks Notice 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Are We There Yet? 2003, PG) |
|
| 15 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 16 |
Speed 1994, R) |
|
| 17 |
Point Break 1991, R) |
|
| 18 |
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005, PG-13) |
|
| 19 |
Miss Congeniality 2000, PG-13) |
|
| 20 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 21 |
Hardball 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Chain Reaction 1996, PG-13) |
|
| 23 |
Forces of Nature 1999, PG-13) |
|
| 24 |
Premonition 2007, PG-13) |
|
| 25 |
Legally Blonde 2001, PG-13) |
|
| 26 |
28 Days 2000, PG-13) |
|
| 27 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 28 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 29 |
Top Gun 1986, PG) |
|
| 30 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 31 |
Daddy Day Care 2003, PG) |
|
| 32 |
Daddy Day Camp 2007, PG) |
|
| 33 |
The Wedding Singer 1998, PG-13) |
|
| 34 |
Never Been Kissed 1999, PG-13) |
|
| 35 |
Ever After: A Cinderella Story 1998, PG-13) |
|
| 36 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 37 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 38 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 39 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 40 |
Road House 1989, R) |
|
| 41 |
National Treasure: Book of Secrets 2007, PG) |
|
| 42 |
Ghost Rider 2007, PG-13) |
|
| 43 |
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) 2000, PG-13) |
|
| 44 |
National Treasure 2004, PG) |
|
| 45 |
City of Angels 1998, PG-13) |
|
| 46 |
The Family Man 2000, PG-13) |
|
| 47 |
Wanted 2008, R) |
|
| 48 |
Shark Tale 2004, PG) |
|
| 49 |
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003, PG-13) |
|
| 50 |
Lara Croft - Tomb Raider 2001, PG-13) |
|
| 51 |
Hackers 1995, PG-13) |
|
| 52 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 53 |
The Golden Compass 2007, PG-13) |
|
| 54 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 55 |
Who Do You Love? 2010, Unrated) |
|
| 56 |
Bewitched 2005, PG-13) |
|
| 57 |
Save the Last Dance 2001, PG-13) |
|
| 58 |
Honey 2003, PG-13) |
|
| 59 |
Blue Crush 2002, PG-13) |
|
| 60 |
The Blue Lagoon 1980, R) |
|
| 61 |
Deep Blue Sea 1999, R) |





























































