My Favorite Movies


  1. AlmazSaint
  2. Sara

Give list a short description

  AlmazSaint's Rating My Rating
1
I Know Who Killed Me 2007,  R)
2
White Noise 2: The Light 2007,  PG-13)
White Noise 2: The Light
NDE
Near-Death-Experience
3
Dirty Deeds 2005,  PG-13)
Dirty Deeds
awesome!
4
Captivity 2007,  R)
5
Bloodrayne 2006,  R)
6
Final Destination 3 2006,  R)
7
American Pie Presents: Beta House 2007,  R)
8
The Hitcher 1986,  R)
9
Kingdom of Heaven 2005,  R)
10
Final Destination 2000,  R)
11
Unforgiven 1992,  R)
12
National Treasure: Book of Secrets 2007,  PG)
13
BloodRayne II: Deliverance 2007,  R)
14
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
15
Just My Luck 2006,  PG-13)
16
The Forsaken 2001,  R)
17
Bring It On 2000,  PG-13)
18
Bring It On: All or Nothing 2006,  PG-13)
19
Bring It On Again 2004,  PG-13)
20
Across the Universe 2007,  PG-13)
21
Provoked 2007,  PG-13)
22
Prey 2007,  R)
23
Transformers 2007,  PG-13)
24
Moulin Rouge! 2001,  PG-13)
25
It's a Boy Girl Thing 2006,  PG-13)
26
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
the best
27
The Covenant 2006,  PG-13)
28
Ghost Rider 2007,  PG-13)
29
Uptown Girls 2003,  PG-13)
30
Zoom 2006,  PG)
31
Batman & Robin 1997,  PG-13)
32
10 Things I Hate About You 1999,  PG-13)
10 Things I Hate About You
typical
33
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
FUNNY ROMANTIC..
34
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
35
Starsky & Hutch 2004,  PG-13)
36
A Walk to Remember 2002,  PG)
37
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
romantic
38
Big Daddy 1999,  PG-13)
39
Analyze This 1999,  R)
40
Analyze That 2002,  R)
41
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
42
Stormbreaker (Alex Rider: Operation Stormbreaker) 2006,  PG)
43
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
Look Who's Talking
Awesome(Y)!!!
44
Look Who's Talking Now 1990,  PG-13)
45
Saw III 2006,  R)
46
Saw II 2005,  R)
47
Saw IV 2007,  R)
48
Dead End 2003,  R)
49
Wrong Turn 2: Dead End 2007,  Unrated)
50
Good Luck Chuck 2007,  R)
51
Raise Your Voice 2004,  PG)
52
Gracie 2007,  PG-13)
53
Wedding Crashers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments