My Favorite Movies


  allwomyn1960's Rating My Rating
1
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
old favorite
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
loved it
3
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
loved it
4
Save the Last Dance 2001,  PG-13)
Save the Last Dance
ok
5
Pretty Woman 1990,  R)
Pretty Woman
loved it
6
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
loved it
8
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
loved it
9
Grease 1978,  PG)
10
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
loved it
11
Shrek 2 2004,  PG)
12
Shrek 2001,  PG)
13
She's the Man 2006,  PG-13)
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
15
Happy Feet 2006,  PG)
16
The Little Mermaid II - Return to the Sea 2000,  G)
17
Beauty and the Beast 1991,  G)
18
Ice Age 2: The Meltdown 2006,  PG)
19
Ice Age 2002,  PG)
20
Tarzan 1999,  G)
21
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
good
22
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
23
The Shawshank Redemption 1994,  R)
24
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
love them all
25
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
stupid
26
Love Actually 2003,  R)
Love Actually
ok
27
Saving Private Ryan 1998,  R)
28
Hitch 2005,  PG-13)
Hitch
ok
29
Little Miss Sunshine 2006,  R)
30
My Chemical Romance - Things That Make You Go Mmmm! 2006,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments