My Favorite Movies


  alltomorrowsparties's Rating My Rating
1
Gone With the Wind 1939,  G)
2
Picnic at Hanging Rock 1975,  PG)
3
Beauty and The Beast (La Belle et la bête) 1946,  Unrated)
4
The Godfather 1972,  R)
5
The Godfather, Part II 1974,  R)
6
Badlands 1973,  PG)
7
Annie Hall 1977,  PG)
8
Taxi Driver 1976,  R)
9
Manhattan 1979,  R)
10
Casablanca 1942,  PG)
11
The Philadelphia Story 1940,  Unrated)
12
Some Like It Hot 1959,  Unrated)
13
Chaplin 1992,  PG-13)
14
On the Waterfront 1954,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments