My Favorite Movies
| AlleyBee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Producers 2005, PG-13) |
|
| 2 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 3 |
Little Women 1994, PG) |
|
| 4 |
The Manchurian Candidate 2004, R) |
|
| 5 |
My Dog Skip 1999, PG) |
|
| 6 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 7 |
The Manchurian Candidate 1962, PG-13) |
|
| 8 |
Hardball 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Minority Report 2002, PG-13) |
|
| 10 |
The Power of One 1992, PG-13) |
|
| 11 |
Inkheart 2008, PG) |
|
| 12 |
Forrest Gump 1994, PG-13) |
|
| 13 |
Master and Commander: The Far Side of the World 2003, PG-13) |
|
| 14 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 15 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 16 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 18 |
Seabiscuit 2003, PG-13) |
|
| 19 |
Seabiscuit 2002, Unrated) |
|
| 20 |
Cats & Dogs 2001, PG) |
|
| 21 |
Gone With the Wind 1939, G) |
|
| 22 |
To Kill A Mockingbird 1962, Unrated) |
|
| 23 |
Radio 2003, PG) |























