My Favorite Movies


  alitiamat's Rating My Rating
1
Requiem for a Dream 2000,  R)
2
Pi 1998,  R)
3
The Fountain 2006,  PG-13)
4
Lost Highway 1997,  R)
5
Vertigo 1958,  PG)
6
Stranger Than Fiction 2006,  PG-13)
7
Adaptation 2002,  R)
8
Mulholland Drive 2001,  R)
9
Blue Velvet 1986,  R)
10
Twin Peaks - Fire Walk with Me 1992,  R)
11
Inland Empire 2006,  R)
12
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004,  R)
13
The Departed 2006,  R)
14
Being John Malkovich 1999,  R)
15
Memento 2000,  R)
16
Persona 1966,  Unrated)
17
Taxi Driver 1976,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments