My Favorite Movies


  alirezamajidi's Rating My Rating
1
The Godfather 1972,  R)
2
The Godfather, Part II 1974,  R)
3
The Godfather, Part III 1990,  R)
4
The Shawshank Redemption 1994,  R)
5
Casablanca 1942,  PG)
6
Schindler's List 1993,  R)
7
GoodFellas 1990,  R)
8
Citizen Kane 1941,  PG)
9
North by Northwest 1959,  Unrated)
10
Apocalypse Now 1979,  R)
11
American Beauty 1999,  R)
12
Doctor Zhivago 1965,  PG-13)
13
Scarface 1932,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments