My Favorite Movies
| alineweber31's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fracture 2007, R) |
|
| 2 |
Unrest 2006, R) |
|
| 3 |
The Ex 2006, PG-13) |
|
| 4 |
Hostel 2006, R) |
|
| 5 |
The Messengers 2007, PG-13) |
|
| 6 |
Natural Born Killers 1994, R) |
|
| 7 |
Smokin' Aces 2007, R) |
|
| 8 |
Mad Money 2008, PG-13) |
|
| 9 |
The Departed 2006, R) |
|
| 10 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 11 |
Just Like Heaven 2005, PG-13) |
|
| 12 |
No Reservations 2007, PG) |
|
| 13 |
Hostel: Part II 2007, R) |
|
| 14 |
The Sisters 2005, R) |
|
| 15 |
If Only 2004, PG-13) |
|
| 16 |
The 40 Year Old Virgin 2005, R) |
|
| 17 |
House on Haunted Hill 1999, R) |
|
| 18 |
Cloverfield 2008, PG-13) |
|
| 19 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 20 |
First Sunday 2008, PG-13) |
|
| 21 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 22 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 23 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 24 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 25 |
Perfume: The Story of a Murderer 2006, R) |
|
| 26 |
Blood and Chocolate 2007, PG-13) |
|
| 27 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 28 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 29 |
V for Vendetta 2006, R) |
|
| 30 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 31 |
Over Her Dead Body 2008, PG-13) |
|
| 32 |
Sweet Home Alabama 2002, PG-13) |
|
| 33 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 34 |
Music and Lyrics 2007, PG-13) |


































