Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alinaioana's Rating My Rating
1
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
2
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
3
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
4
Dirty Dancing 1987,  PG-13)
Dirty Dancing
excelent film....muzica...dans....dragostea invinge totul
5
Dirty Dancing - Havana Nights 2004,  PG-13)
Dirty Dancing - Havana Nights
uneori facem lucruri pe care nu credeam ca le-am putea face
6
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
iubirea adevarata nu se uita prea usor...dureaza in timp....la bine si la rau
7
The Lake House 2006,  PG)
The Lake House
romantism....pt fiecare din noi exista cineva doar ca trebuie sa gasim persoana
8
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
Memoirs of a Geisha
interesanta poveste, scopul scuza mijloacele
9
Meet Joe Black 1998,  PG-13)
Meet Joe Black
ne da de gandit, moartea nu iarta pe nimeni, si trebuie sa traim fiecare clipa ca si cum ar fi ultima
10
Rush Hour 1998,  PG-13)
Rush Hour
simpatic filmul
11
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
Rush Hour 2
dragut
12
Rush Hour 3 2007,  PG-13)
13
Big Momma's House 2000,  PG-13)
Big Momma's House
foarte bun actorul pt comedii
14
Big Momma's House 2 2006,  PG-13)
Big Momma's House 2
un film comic pt toata familia si pt toate gusturile
15
Look Who's Talking 1989,  PG-13)
Look Who's Talking
film celebru si comic la timpul lui
16
Look Who's Talking, Too 1990,  PG-13)
Look Who's Talking, Too
daca ai vazut primul film din serie de ce sa nu il vezi si pe acesta?!?
17
Ask the Dust 2006,  R)
Ask the Dust
nu prea am inteles foarte bine filmul, cred ca ar trebui sa citesc si cartea e destul de cunoscuta
18
Alexander 2004,  R)
19
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
fara comentarii
20
The Matrix Revolutions 2003,  R)
The Matrix Revolutions
cu adevarat revolutie
21
The Matrix Reloaded 2003,  R)
22
The Matrix Revisited 2001,  Unrated)
23
The Da Vinci Code 2006,  PG-13)
The Da Vinci Code
la cat de controversat a fost filmul ma asteptam la mai mult, interesante ipoteze dar ma asteptam la altceva cred
24
The Godfather, Part III 1990,  R)
The Godfather, Part III
foarte bun filmul, dar cred ca celelalte 2 parti sunt totusi mai bune, dar oricum super filmul
25
The Godfather, Part II 1974,  R)
The Godfather, Part II
avem ce invata din aceasta serie, actori excelenti, poveste interesanta
26
The Godfather 1972,  R)
The Godfather
desi vechi filmul are si acum mult succes si nu te saturi sa il vezi, merita vazut
27
Just Like Heaven 2005,  PG-13)
Just Like Heaven
poveste draguta despre viata, ne pune pe ganduri, sa nu uitam de noi...ca sa traim, si ca sa traim mai trebuie si sa simtim...sa iubim

seamana foarte mult povestea cu cea din lake house, 90%
28
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower) 2006,  R)
Man cheng jin dai huang jin jia (Curse of the Golden Flower)
conceptia despre viata....iubire...tradare...orgolii...lupta pt supravietuire si pt putere, dar si pt femei
29
White Chicks 2004,  PG-13)
White Chicks
simpatica comedia, chiar draguta
30
Sex and the City 2008,  R)
31
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
cenusareasa in varianta moderna, pt cele care mai cred inca in fat frumos si mai spera ca il vor si intalni
32
Miss Congeniality 2000,  PG-13)
Miss Congeniality
in spatele unei femei frumoase sta o intreaga echipa de profesionisti si specialisti in hairstyle, make-up, moddeling etc :))
33
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous 2005,  PG-13)
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous
film potrivit pt o duminica dupa amiaza, e usor de urmarit
34
King Arthur 2004,  PG-13)
King Arthur
parte din istorie in rest fara comentarii
35
The Mummy 1999,  PG-13)
The Mummy
pt cei fascinati de mister si de cultura egipteana
36
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
The Mummy Returns
nu mai are acelasi farmec ca si primul dar....
37
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor 2008,  PG-13)
38
The Recruit 2003,  PG-13)
The Recruit
excelent
39
Ever After: A Cinderella Story 1998,  PG-13)
Ever After: A Cinderella Story
nu e niciodata interzis sa visezi sau sa speri
40
Troy 2004,  R)
Troy
parte din istorie...lupta...putere...orgoliu...femei
41
Die Another Day 2002,  PG-13)
Die Another Day
actiune
42
GoldenEye 1995,  PG-13)
GoldenEye
exploziv
43
Tomorrow Never Dies 1997,  PG-13)
Tomorrow Never Dies
suspans
44
The World Is Not Enough 1999,  PG-13)
The World Is Not Enough
aventura
45
After the Sunset 2004,  PG-13)
After the Sunset
pierce brosnan mereu fermecator
46
The Philadelphia Story 1940,  Unrated)
The Philadelphia Story
foarte dragut filmul, nu te plictisesti niciodata sa il vezi, desi e foarte vechi, le-a placut bunicilor nostri le va placea si nepotilor nostri cred
47
Philadelphia Experiment 2 1993,  PG-13)
48
The Philadelphia Experiment 1984,  PG)
49
The Forbidden Kingdom 2008,  PG-13)
50
The Wedding Planner 2001,  PG-13)
51
Maid in Manhattan 2002,  PG-13)
52
Great Balls of Fire! 1989,  PG-13)
53
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
54
Bram Stoker's Dracula 1992,  R)
55
Sweet November 2001,  PG-13)
56
Cast Away 2000,  PG-13)
57
Two Weeks Notice 2002,  PG-13)
58
Coyote Ugly 2000,  PG-13)
59
The Parent Trap 1998,  PG)
60
Kingdom of Heaven 2005,  R)
Kingdom of Heaven
foarte bine realizat, istorie, poveste de dragoste, actiune, excelent film
61
Jerry Seinfeld: I'm Telling You for the Last Time 1998,  Unrated)
62
My Best Friend's Wedding 1997,  PG-13)
63
88 Minutes 2007,  R)
64
Insomnia 2002,  R)
65
Two For the Money 2005,  R)
66
Minority Report 2002,  PG-13)
67
The Lost City 2005,  R)
The Lost City
forta familiilor din mafia italiana
68
Twilight 2008,  PG-13)
69
The Twilight Saga: Eclipse 2010,  PG-13)
70
2012 Doomsday 2008,  PG-13)
71
2012 2009,  PG-13)

Comments (1)


Post a comment

Recent Comments

  1. alinaioana
    alinaioana posted 3 years ago

    doar o mica parte din filmele preferate sau pe care doresc sa le vad sau sa le revad