Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  alifvizir's Rating My Rating
1
Taken 2008,  PG-13)
2
Finding Nemo 2003,  G)
Finding Nemo
cartoon classic
3
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
great
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
good love story
5
Braveheart 1995,  R)
Braveheart
classic
6
Saw II 2005,  R)
Saw II
just as good as the first great
7
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
very good
8
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
great
9
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
Mr. & Mrs. Smith
its a good remake better than the first
10
Forrest Gump 1994,  PG-13)
11
The Matrix 1999,  R)
The Matrix
classic
12
Shrek 2001,  PG)
13
The Shawshank Redemption 1994,  R)
14
The Godfather 1972,  R)
15
The Departed 2006,  R)
16
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
classic

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments