My Favorite Movies
| Alideleondi's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bloodsport 1986, R) |
|
| 2 |
The Hot Chick 2002, PG-13) |
|
| 3 |
Just Friends 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Big Trouble in Little China 1986, PG-13) |
|
| 5 |
Doom 2005, R) |
|
| 6 |
Step Up 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Dangerous Beauty 1998, R) |
|
| 8 |
Eddie and the Cruisers 1983, PG) |
|
| 9 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 10 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 11 |
The Replacements 2000, PG-13) |
|
| 12 |
Conan the Barbarian 1982, R) |
|
| 13 |
Nacho Libre 2006, PG) |
|
| 14 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 15 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 16 |
The One 2001, PG-13) |
|
| 17 |
The Last Dragon 1985, PG-13) |
|
| 18 |
The Terminator 1984, R) |
|
| 19 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 20 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 21 |
The Santa Clause 1994, PG) |
|
| 22 |
Elf 2003, PG) |
|
| 23 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 24 |
Dirty Dancing - Havana Nights 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 26 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 27 |
Shanghai Noon 2000, PG-13) |
|
| 28 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 29 |
Scooby-Doo 2002, PG) |
|
| 30 |
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed 2004, PG) |
|
| 31 |
Spaceballs 1987, PG) |
|
| 32 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 33 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 34 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 35 |
Ferris Bueller's Day Off 1986, PG) |
|
| 36 |
Jack 1996, PG-13) |
|
| 37 |
Just Married 2003, PG-13) |
|
| 38 |
Queen of the Damned 2002, R) |
|
| 39 |
Freddy vs. Jason 2003, R) |
|
| 40 |
Cocktail 1988, R) |
|
| 41 |
Teen Witch 1989, PG-13) |
|
| 42 |
Footloose 1984, PG) |
|
| 43 |
Rapid Fire 1992, R) |
|
| 44 |
She's the Man 2006, PG-13) |
|
| 45 |
Predator 1987, R) |
|
| 46 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 47 |
Deep Blue Sea 1999, R) |
|
| 48 |
The Legend of Zorro 2005, PG) |
|
| 49 |
Tombstone 1993, R) |
|
| 50 |
The Punisher 2004, R) |
|
| 51 |
Timecop 1994, R) |
|
| 52 |
Universal Soldier 1992, R) |
|
| 53 |
The Mambo Kings 1992, R) |



















































