My Favorite Movies
| alicerose07's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 2 |
Hellboy II: The Golden Army (Hellboy 2) 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 4 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 5 |
Marie Antoinette 2006, PG-13) |
|
| 6 |
Moulin Rouge! 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Battle Royale 3D 2001, Unrated) |
|
| 8 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 9 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 10 |
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989, PG) |
|
| 11 |
Bill & Ted's Bogus Journey 1991, PG) |
|
| 12 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 13 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 15 |
Memoirs of a Geisha 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Start The Revolution Without Me 1970, PG) |
|
| 17 |
Scorched 2002, PG-13) |

















