My Favorite Movies
| aliceissweet's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
An American Crime 2007, R) |
|
| 2 |
Carrie 1976, R) |
|
| 3 |
The Rocky Horror Picture Show 1975, R) |
|
| 4 |
Hedwig and the Angry Inch 2001, R) |
|
| 5 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 6 |
The Black Dahlia 2006, R) |
|
| 7 |
Night at the Museum 2006, PG) |
|
| 8 |
Happy Feet 2006, PG) |
|
| 9 |
Pet Sematary 1989, R) |
|
| 10 |
Magic 1978, R) |
|
| 11 |
Zodiac 2007, R) |
|
| 12 |
Hard Candy 2005, R) |
|
| 13 |
Hellboy 2004, PG-13) |
|
| 14 |
White Water Summer 1987, PG) |
|
| 15 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 16 |
The Hills Have Eyes 2006, R) |
|
| 17 |
Texas Chainsaw Massacre: The Beginning 2006, R) |
|
| 18 |
Brokeback Mountain 2005, R) |
|
| 19 |
Badlands 1973, PG) |
|
| 20 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 21 |
The Untouchables 1987, R) |
|
| 22 |
Sisters 1973, R) |
|
| 23 |
Thelma & Louise 1991, R) |
|
| 24 |
Scrooged 1988, PG-13) |
|
| 25 |
Car 54, Where Are You? 1994, PG-13) |
|
| 26 |
Let It Ride 1989, PG-13) |
|
| 27 |
Sid & Nancy 1986, R) |



























